איירסופט בעולם

כיצד נולד האיירסופט?

עם סיום מלחמת העולם השנייה, הקיסר היפני נאלץ לחתום על הסכם כניעה ופירוז. בזמנו אף אחד לא חשב אפילו לרגע שהדבר יכול להביא להיווצרותו של האיירסופט. באותו מסמך היסטורי, ישנו סעיף האוסר על יפן לחמש את הצבא שלה בזמן שלום. אבל איזו מדינה זו בלי צבא? ומה בכלל שווה צבא כזה שהוא בלי אימונים מתאימים, במיוחד שהמיומנות בעבודה עם נשק היא אחת החשובות אם לא הכי חשובה ללוחם. ברמת הפיתוח שהייתה אז לא ניתן היה למצוא פתרון לבעיית ה"נשק ללא נשק".

בשנות השמונים החלו לפתח ציוד הדומה לציוד פיינטבול. רק לקראת סופו של אותו עשור חברת "טוקיו מרוי" מייצרת את הדגמים הראשונים של הציוד העונה על כל הדרישות הנחוצות. באופן טבעי הדגמים הללו הפכו להיות לסטנדרט. הציוד לצבא מפורז היה צריך להיות בעל התכונות הבאות:

קודם כל הריאליסטיות – כלי האימונים היה צריך להיות כמה שיותר קרוב במראה ובמשקל לכלי ירי אמיתי, ובכדי להביא למיומנות את השימוש בנשק האמיתי, עקרונות הירי וכללי התחזוקה היו חייבים להיות כמה שיותר דומים לנשק אמיתי. יחד עם זאת הציוד צריך להיות בטיחותי, ולא לדרוש אמצעי הגנה נוספים אשר מכבידים ומסרבלים את המתאמן. האיירסופט ענה לכל הדרישות -בהשוואה לפיינטבול למשל, הדורש הגנה נוספת בגלל משקלו הגבוה של הכדור ולא מאפשר ירי מכל מצב אפשרי.

לאחר זמן מה איירסופט הפך למשחק מהנה גם של האזרחים הפשוטים, ובסוף שנות התשעים החלו להתרבות חברות המתמחות בציוד עצמו, חלקי חילוף ובכל הדברים הנלווים להעשרת החוויה. איירסופט הפך לתחביב ומתחביב לדרך חיים, ויותר ויותר אנשים ברחבי העולם מצטרפים לשורות האוהדים. ולמי מתישהו לא היה את החשק להרגיש כמו לוחם קומנדו קשוח שבלהט הקרב קורע לחתיכות את אויביו המושבעים? אם גם אתם רוצים להצטרף לחוויה, המועדון הישראלי "טקטיקבול" תמיד לשרותכם.

הדרך הטובה ביותר להסביר מהו משחק הטקטיקבול - היא פשוט להראות! לכן בחרנו את התמונות ואת הסרטונים הטובים ביותר מהאיירסופט העולמי והישראלי, על מנת שתוכלו להתרשם מהספורט הנפלא הזה.

הסרטון הבא הינו מהמשחק מסוג Military simulation, או MilSim. במשחק זה שוחזר הקרב המפורסם שהתרחש בסומלייה בעיר מוגדישו בשנת 1993 בין כוחות האמריקאים לבין הטרוריסטים הסומליים. קרב זה מוכר לעולם בעיקר בעקבות סרט הוליווד "Black Hawk Down".

סרטון הבא מקצה האחר של העולם - מרוסיה. משחק הזה הוא פתיחת העונה בליגת המוסקבה משנת 2009. במשחק זה השתתפו מעל 2000 שחקנים. בנוסף לחיל הרגלים, נעשה שימוש רב בנגמ"שים ורכבים צבאים שונים אחרים. חלק מהשחקנים ביצעו צניחות מבצעיות לתוך שטח המשחק מהמטוסים הפרטיים.

ולסוף - סרטון של ערוץ 2 הישראלי על משחק האיירסופט (או סטרייקבול), שהתרחש ברמת הגולן בשטח אש "זאורה" בשנת 2007. במשחק זה השתתפו כ150 שחקנים מכל רחבי הארץ. זהו המשחק הראשון בארץ, שהתרחש בשטח בנוי בהיקף כל כך גדול של המשתתפים.

איירסופט, אומנם במקורו בא ממזרח הרחוק. להלן קבוצת האיירסופט הפיליפינית, אשר משחזרת את הציוד, טקטיקה ואופיה של יחידת האליט המפורסמת ביותר בצבא ארה"ב - Navy Seals.