איך זה התחיל?

כלי איירסופט הופיעו בישראל לראשונה במהלך משחקי תפקידים חיים בהם הכלים שימשו כחלק ממערכת הלחימה של המשחק. כמובן שכלים אלו היו כלי ספרינג סינים פשוטים זולים, שלא ניתן להשוותם לכלים המודרנים אשר נמצאים בשימוש כיום. אך משחקי תפקידים הראשונים היו בלי שום ספק חשובים. אנשים נחשפו לתחום, כלי האיירסופט יצרו התעניינות וביקוש ודבר זה סייע להקמתו של מועדון ה"טקטיקבול".

תודות להופעתו הגיע לארץ הציוד המקצועי הראשון וב- 06.09.2003 התקיים משחק המועדון הראשון. משם משחקים ואירועים החלו להתקיים באופן יותר ויותר סדיר, צצו קבוצות מאורגנות ראשונות, כאשר בתחילת הדרך רוב השחקנים היו מתחום משחקי התפקידים, אך עם הזמן הצטרפו שחקנים שלא קשורים לתחום הזה. בתקופה הזו, מכירת כלי איירסופט הייתה נגד החוק ולכן המשחקים נערכו רק עם כלים מושכרים.

עקב האיסור למכור ציוד, בתחילת 2005 המועדון נתן אפשרות לשכור את הציוד לטווח ארוך, מה שאפשר לשמור אותו בבית ולהגיע איתו למשחקים. בחודש מאי של אותה שנה, נפתחה רשמית החנות(אותו מקום השכרה) של ציוד איירסופט, ובמהרה למרבית חברי המועדון הייה ציוד פרטי. האפשרויות החדשות גרמו לגדילת הפופולאריות וזרימתם של יותר ויותר שחקנים. לאחר זמן קצר הוקמו שתי עמותות: אס"י וגירית, אשר נבדלו רק בגישתם לתהליך הלגליזציה של התחום. פתיחת החנות והקמת העמותות תרמה רבות לתחום, ואם בתחילת הדרך השתתפו במשחקים 20-30 אנשים, אז במשחקים כיום כבר ניתן למצוא במשחקים כ200 חובבי איירסופט.

היום המספר הכולל של שחקנים פעילים במועדון מגיע ל500 איש, וזה עוד לא הכל. לפני שלוש שנים תחום האיירסופט תפס את תשומת לבם של הצבא והמשטרה, וממש לא בכדי לרמוס את התחום אלא בכדי להצטרף אליו. עכשיו בבסיס של המועדון מתקיימים אימונים ותחרויות של כוחות הבטחון.

ב-2010 העמותות והמועדון איחדו כוחות, בזכות היוזמה וההתלהבות, אס"י וגירית אומנם קידמו את התחום. אך פיזור הכוח, עבודה לא מאוחדת וחוסר הכוונה מנעו השגת הישגים משמעותיים. לכן הוחלט ששיתוף פעולה היא הדרך להצלחה - ובזכות השילוב של גודל העמותות עם התמיכה הפיננסית והמשפטית של המועדון, נשבר הקיר הבירוקרטי והשלטונות הכירו רשמית באיירסופט !

הצטרפו אלינו! מחכה לכם ים של אדרנלין, חברים חדשים, משחקים מהנים ותחרויות בינלאומיות שבהם האיירסופט הישראלי מתחיל עכשיו להשתתף.