קורסים וסדנאות

חיי המועדון, אומנם, אינם מסתיימים ברכישת כלים, אימונים ומשחקים ויריות רבות בלבד. מועדון טקטיקבול מציע לחבריו מגוון רחב של קורסים, סדנאות והשתלמויות שונים, אשר מיועדים להרחיב את ידע הכללי על הספורט עצמו, לספק כלים טקטיים חדשים וכמובן, חוויות חדשות.

סדנה צבאית לבני הנוער

בקיץ 2010 מועדון הטקטיקבול אירגן סדנת פיילוט הראשונה לבני הנוער לפני הגיוס. הסדנה התקיימה ביער הנשיא ונמשכה יומיים, כולל לינה בשטח. במהלך הסדנה בני הנוער בליווי צמוד של מדריכי המועדון הקימו את המחנה בכוחות עצמם, לנו בו ואף ביצעו שמירות לילה. גם מדריכי המחנה נכנסו לנעליים של מפקדי הטירונות וניסו את התרגיל המפורסם- "חטיפת נשק לילית", אך ללא הצלחה, ועל כך לילדים מגיע ציון לשבח.

על מנת לדמות את אורך החיים הצבאי, כל המשתתפים והמדריכים לבשו מדי צבא זר והקפידו על המשמעת באופן קפדני. על הבוקר כל האוכלוסייה של המחנה נעמדה בדום במסדר בוקר מאולתר, ונתנה הקשב ל"מפקדים". גם האוכל, אשר סופק למשתתפים היה בסגנון צבאי והזכיר למבקרים הוותיקים את מנות הקרב הצה"ליות.

סנדה זו שימשה ככרטיס כניסה לאותם החברה הצעירים לספורט האיירסופט המקצועי. רובם התאחדו לקבוצת נוער הראשונה בישראל - "Cooperheads", אשר זכתה בהכרה מצד קבוצות הוותיקות והוזמנה למשחקים רבים. הסדנה השפיעה גם על המוטיבצייה של הצעירים להתגייס לצבא: נכון לעכשיו, כי חלק גדול מהמשתתפים בה כבר התגייסו ליחידות קרביות, ואף לסיירות.

קורסים יעודיים:

כרגע נבדקת האפשרות לקיים קורסים עם מדריכים מקצועיים, יוצאי יחידות מיוחדות, בתחומים הבאים:

  • לוחמה בשטח בנוי
  • סנפלינג טקטי
  • ניווט וקריאת מפות
  • לוחמה בטרור